Vīrusa priekšā nav jātēlo varonis.

VĪRUSA PRIEKŠĀ NAV JĀTĒLO VARONIS

 

Bērnu pneimonoloģe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste RENĀTE SNIPE vaigā pazīst dažādas elpceļu slimības – mazajiem pacientiem viņa palīdz vairāk nekā divdesmit gadu. Ārste saka – mūsu platuma grādi ir vīrusu iecienīta vieta, tāpēc vecākiem nav pamata satraukties, ja atvase slimo vairākas reizes sezonā, un klepus un paaugstināta ķermeņa temperatūra nav iemesls vest bērnu uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu. Sarunā ar Ārsts.lv Renāte Snipe dalās pieredzē, vecākiem noderīgās zināšanās un arī savās pārdomās par to, kas veicina bērnu slimošanu.

Lasīt tālāk “Vīrusa priekšā nav jātēlo varonis.”

Kā bērnā attīstās sociālās prasmes?


Prasmi darboties kolektīvā, kontaktēties ar vienaudžiem un pieaugušajiem, apzināties atbildību par savu uzvedību, uzņemties iniciatīvu, prast dalīties, cienīt citus utt. bērni sāk izkopt jau pirmsskolas vecumā. Sociālo prasmju attīstība ir svarīgs nosacījums
bērnu psihiskajā un fiziskajā attīstībā un viens no galvenajiem uzdevumiem, gatavojot viņus skolai. Sociālās prasmes arī parāda bērnu gatavību dzīves situācijām, uzlabo viņu pašsajūtu, attiecības ar cilvēkiem, palīdz iegūt zināšanas, attīstīt iemaņas un prasmes.
Jo attīstītākas sociālās prasmes, jo augstāka dzīves kvalitāte. Lasīt tālāk “Kā bērnā attīstās sociālās prasmes?”

ES SAPROTU, TĀTAD ZINU – VARU – GRIBU – PROTU!

ES SAPROTU, TĀTAD ZINU – VARU – GRIBU – PROTU!

Informācija vecākiem par pilnveidoto mācību saturu un pieeju pirmsskolā.

( Skola 2030 ziņu izdevums par pirmsskolu www.bit.ly/2EY2sRPCTg

Pilnveidots mācību saturs un pieeja – no pirmsskolas līdz vidusskolai.

 Bērnībā ir jāapgūst pati būtiskākā no prasmēm – prasme mācīties. Lasīt tālāk “ES SAPROTU, TĀTAD ZINU – VARU – GRIBU – PROTU!”