FasTracKids

Astronomijas apguve

Vecākiem 15.05.2019.

Kosmiskie lidojumi

Kāpēc jāmācās par kosmiskajiem lidojumiem?

Pētot kosmiskos lidojumus, audzēkņi gūs labāku izpratni par kosmosa kuģa palaišanas sarežģītību un tai nepieciešamo komandas darbu, kā arī uzzinās, cik aizraujoši un brīnumaini ir iziet no Zemes pievilkšanas sfēras, lai pētītu atklāto kosmosu un sekmīgi nolaistos uz mēness.

Jūsu bērns papildinās zināšanas:

 uzzinot vairāk par kosmosa kuģiem, astronautiem un interesantus faktus par astronautu apmācību;

 strādājot komandā, lai izveidotu kosmosa kuģi un piedalītos lomu spēlē, kurā jāpalaiž un jāvada kosmosa kuģis, un droši jāatgriežas uz Zemes;

 izprotot grūtības un izaicinājumus, kas saistīti ar šādiem lidojumiem un darbu bezsvara stāvoklī, kad uz ķermeni neiedarbojas gravitācija.

 

Šīs nodarbības beigās jūsu bērns varēs pastāstīt, ka:

 mēs piedalījāmies lomu spēlē, izliekoties par astronautiem, kuri lido kosmosā, staigā uz Mēness un droši atgriežas uz Zemes;

 mēs strādājām komandā, piedaloties lomu spēlē un izliekoties par komunikācijas komandu uz Zemes, kas ir kosmosa kuģa palaišanas būtiska sastāvdaļa;

 mēs noskatījāmies Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) video par darbībām, kas jāveic, lai palaistu kuģi kosmosā, atvienojot to no starta platformas, un lai kapsula ar pilotu droši atgrieztos uz Zemes;

 mēs veicām eksperimentus, lai gūtu labāku izpratni par grūtībām, ko sagādā skafandra valkāšana un darbs bezsvara stāvoklī.

FasTracKids atslēgvārdi

Kosmosa kuģis, astronautika, atmosfēra, bezsvara, nolaišanās uz Mēness

Papildu uzdevumi mājās

 Palīdziet bērnam aprakstīt grūtības, ko sagādā darbs kosmosā.

 Apspriediet nolaišanos uz mēness, rosinot bērnu aprakstīt notikumu secību. Sameklējiet grāmatas un tīmekļa vietnes, kurās ir redzami šī būtiskā vēsturiskā notikuma attēli.

 Apspriediet sajūtas, kādas varētu rasties, ceļojot kosmosa kuģī, sākot no iespaidīgās palaišanas un beidzot ar ceļošanu bezsvara stāvoklī un drošu atgriešanos uz Zemes.

 Iesaistieties kopā ar bērnu lomu spēlē, atveidojot nepieciešamo komunikāciju starp kosmosa kuģa palaišanas komandu uz Zemes un astronautiem kosmosā.